Postupně vykukují ze země první kytičky

Sněženka

Sněženka je krásná jarní květina, která svými bílými okvětními lístky a zelenými listy oznamuje příchod jara a probouzení přírody ze zimního spánku.

Discover more

Koniklec

Koniklece jsou chráněné kytičky kvetoucí na jaře a v přírodě je nesmíme trhat, protože jich ubývá a hrozí, že by časem mohly úplně vymizet.

Bledule jarní

Bledule jarní je půvabná květina, která svými bílými květy ozdobí louky a zahrady brzy na jaře, ale  pozor je jedovatá, takže si na ni musíme dávat pozor a v žádném případě ji netrháme a neochutnáváme!

pokračovat ve čtení

Podběl lékařský

Podběl lékařský je zajímavá rostlinka, která na jaře vykvete nádhernými žlutými květy dříve, než jí narostou zelené listy, dříve ji lidé používali jako přírodní léčivý prostředek, když byli nemocní a kašlali.

pokračovat ve čtení

Prvosenka jarní (petrklíč)

Petrklíč je krásná kytička, která se objevuje brzy na jaře, aby nám svými roztomilými žlutými květy oznámila, že zima už je pryč. Je léčivý a chráněný.

pokračovat ve čtení

Jaterník Podléška

Jaterník podléška je půvabná jarní bylinka s fialovými nebo růžovými květy ve tvaru motýlích křídel, která roste v listnatých lesích a na jejich okrajích, a podle pověsti dostal své jméno proto, že jeho listy svým tvarem připomínají játra.

pokračovat ve čtení


Rating
0 0

Momentálně nejsou žádné komentáře.

to be the first to leave a comment.