O nás


Vítejte v Zookoutku u Nováčků, kde se můžete uprostřed přírody, i když hned vedle města, setkat s našimi​ zvířaty a najít tu chvíli klidu, radosti​ a souznění s přírodou.

Zookoutek z.s. vznikal postupně a nenápadně.

Tím kdo za všechno může je Irena (kupodivu Nováčková)

Od dětství toužila mít koně a vždy vyhledávala blízkost nejen koní, ale i ostatních živých tvorů. Sny se mají plnit, a tak se u nás objevily nejdřív ovečky, potom lama, vytoužený koník a další zvířectvo.

Protože radost a štěstí je vždy větší, když se můžete podělit, vznikla myšlenka, dát možnost sblížení se se zvířátky i ostatním.

Vítáme u nás všechny milovníky zvířat, samozřejmě i ty co se jen chtějí podívat, pohladit a to jim stačí. Ale jsme tu především pro ty, co se chtějí něco dozvědět, učit se, poznávat přírodu, starat se o zvířata, zjišťovat jak se chovají a proč.

 Ten, kdo měl jako dítě tu šanci být zvířátkům a přírodě blízko, ví jak moc je to důležité a kolik to do života přinese.

Proto, jako první u nás vznikl kroužek pro děti: Toulky se zvířátky 

Děti se zde stávají ošetřovateli a nejen, že si užívají blízkosti zvířátek, ale především se hravou formou učí zodpovědnosti. Moc nás těší, že někteří z těch co od mala chodili do našeho kroužku, dnes pomáhají s vedením dalších dětí

Další možností pro děti je příměstský tábor, a samozřejmě prohlídky zvířátek, procházka s lamou, ježdění na koni a pod.

Navštěvujeme školy a školky s naučným programem, nebo mohou přijít za námi.

Snažíme se myslet nejen na děti a tak navštěvujeme domovy pro seniory.

Účastníme se různých akcí pořádaných pro děti, ale vždy je pro nás hlavní, aby našim zvířátkům tam bylo fajn.

Vážíme si každého, kdo se rozhodne jakkoliv podpořit nás a naše zvířátka. 

Jsme nezisková organizace, která se snaží o šíření radosti, vzdělání, lásky nejen k přírodě a zvířátkům, ale i sami k sobě a ostatním lidem. Možná to zní trochu vznešeně, ale přijďte si to k nám zkusit zažít.

 Milujeme zvířátka


a rádi naši lásku péči a znalosti předáváme dál dětem, ale i dospělým, kteří mají zájem. 

Objevte více

Tady je jen kousek nás

Irča

 V zookoutku se starám o zvířátka, děti i návštěvníky.  Kolem zvířat se pohybují celý život. Moc ráda bych napsala, že za tu dobu už o nich vážně něco vím, ale je pravda že čím víc toho člověk ví, tím víc ví, jak je to málo a pořád je se co učit. Dětem se taky věnuji už dlouho. Nejdřív jako vedoucí turisťáku Tuláci,  potom jako trenérka plavání, lyžařská instruktorka a vedoucí táborů. Těším se na vás!🍀

Monča

V zookoutku se se mnou nejčastěji můžete potkat na příměstských táborech a různých akcích.  Občas i za hledáčkem foťáku. U zvířat jsem od mala. Zkušenosti s dětma: Instruktorka a vedoucí na táborech, trenérka v cirkuse Legrando, učitelka plavání, asistent pedagoga ve školce a učitelka ve školce.

Michal

V Zookoutku se starám o web, přihlášky, a takovou tu práci okolo administrativy a přípravy podkladů pro moji maminku Ireču. Se zvířátky si pak už jen užívám příjemné chvíle s rodinkou.

Vojta

V zookoutku se starám o stavby stájí, ohrad a pod. No a taky zaskakuji za Irču, když zrovna nemůže.

Zbytek Zookoutku jste Vy, zvířátka a příroda kolem!